KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728238
nr 1572 8238
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), vinterhare. Signerad. Olja på duk, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:23:41
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.600 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard